facebook

Jak szybko i skutecznie sprzedać swoje auto?Bezwypadkowe kilkuletnie auto w dobrym stanie blacharskim i technicznym to prawdziwa gratka dla wszystkich kupujących. Jeśli przebieg jest w granicach normy, bez problemu znajdziemy kupca na taki samochód. Wystarczy wystawić ogłoszenie w pierwszym lepszym serwisie. O wiele trudniej z kolei sprzedać wysłużony, kilkunastoletni pojazd w przyzwoitej cenie. Jak to zrobić?

Przygotuj samochód do sprzedaży

Samodzielne sprzedawanie używanego auta jest trudne, choć rzecz jasna – możliwe. W pierwszej kolejności powinniśmy je solidnie przygotować do wizyt potencjalnych oglądających. Zatem jeszcze przed wystawieniem ogłoszenia sprzedaży i obfotografowaniem auta warto wybrać się do kompleksowej myjni, gdzie auto nie tylko zostanie umyte, ale i wywoskowane oraz posprzątane. Jeśli ma wiele rys, być może warto jest zainwestować w usługi z zakresu auto detailingu, które pozwalają na zatuszowanie zarysowań i uszczerbków w lakierze.

Trzeba także wykonać konieczne naprawy. Piszczące klocki hamulcowe wymagają natychmiastowej wymiany, ponieważ od razu po krótkiej przejażdżce będzie wiadomo, że układ hamulcowy nie działa poprawnie. Takiego samochodu raczej nikt nie kupi, chyba że za bezcen. Przed sprzedażą trzeba zgromadzić wszystkie dokumenty dotyczące samochodu: kartę pojazdu, książkę serwisową, dowód rejestracyjny, potwierdzenie zawarcia obowiązkowej umowy OC i tym podobne.

A może sprzedać auto do skupu?                                                    

Jeśli samodzielna sprzedaż samochodu wydaje ci się zbyt trudnym przedsięwzięciem i nie masz absolutnie czasu na wystawianie ogłoszeń oraz pokazywanie samochodu kupującym, sprzedaj go do skupu. Skup aut używanych w Warszawie, np. https //www.uzywanejaknowe.pl/odkup-aut, jest dobrym rozwiązaniem dla szybkiej i skutecznej sprzedaży auta w przyzwoitej cenie. Taki skup zapewni natychmiastową płatność, bezpieczeństwo transakcji, a także profesjonalną i rzetelną wycenę na podstawie Eurotaxu i doświadczenia handlowców ze skupu aut.

Z jakich powodów skup aut używanych będzie dobrym wyborem dla właściciela auta, który chciałby się go już pozbyć? Ponieważ odkup następuje na podstawie umowy kupna-sprzedaży. Skup realnie kupuje samochód, a nie tylko wstawia go u siebie w komis. Daje to sprzedającemu klarowną sytuację prawną. Firma przejmuje na siebie wszystkie prawa i obowiązki właściciela samochodu, dotyczące m.in. kontynuacji obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, i to ona będzie odpowiadać za roszczenia przyszłego nabywcy samochodu odnoszące się do stanu technicznego auta.
Źródło: Artykuł partnerski
Komentarze: