facebook

Zalety korzystania z GPS
W dzisiejszych czasach wiele osób, a także firm, które mają swoją flotę aut, postanawia zamontować w nich monitoring GPS.

Za pomocą takiego lokalizatora, można mieć cały czas kontrolę nad samochodami oraz ich kierowcami, jacy pracują w danej firmie. Montuje się go zwłaszcza w pojazdach firmowych, które służą do przewożenia ludzi, a także w autach należących do wypożyczalni. Lokalizator GPS  ma wiele zalet, a oto jedne z nich:

1. Oszczędność czasu- sprzęty zamontowane w aucie, które odpowiedzialne są za monitoring GPS samochodu, posiadają również możliwość wysyłania na telefon powiadomień, między innymi wtedy, gdy termin ubezpieczenia kończy się.

2. Oszczędność pieniędzy- dzięki GPS możemy kontrolować zużycie paliwa, w ten sposób ograniczymy również wszelkie nadużycia oraz kradzieże.

3. Zarządzanie swoim pojazdem- monitoring GPS umożliwia sprawdzenie aktualnego miejsca, w jakim znajduje się samochód, wiemy, kiedy silnik jest odpalony oraz na jakim biegu jedzie auto. Przez tę funkcję, możliwa jest późniejsza analiza cały trasy pojazdu.

4. Bezpieczeństwo- monitoring samochodu powoduje, iż kierowca w nim rzadziej przekracza dozwolona na drogach prędkość. Jeśli jednak doszłoby do przekroczenia prędkości, pracodawca może ukarać swojego pracownika i dać mu reprymendę. Plusem jest również to, iż monitorowane auto trudniej jest ukraść.

5. Edukacja kierowcy- monitoring GPS pomaga również wychwycić wszelkie możliwe błędy, jakie popełnia kierowca, dzięki czemu można poprawić jego zachowanie na drodze i wskazać odpowiedni styl jazdy.

6. Zarządzanie swoimi podwładnymi- pracodawca może kierować wszystkimi swoimi pracownikami, lokalizować poszczególnych kierowców oraz identyfikować ich. Ma również pełną kontrolę nad czasem i ilością przerw w pracy.

7. Pełna integracja z innymi programami- GPS współpracuje między innymi z tachografem, przez co pracodawca zna czas pracy każdego kierowcy.

8. Dostęp do całego systemu GPS- dane z GPS można odczytywać za pomocą strony internetowej lub na aplikacji zainstalowanej na swoim telefonie. W razie potrzeby możliwa jest reakcja na dane ze wszystkich miejsc na ziemi, co znacznie zmniejsza koszty.

9. Automatyzacja pracy- za pomocą programu, pracodawca może zdalnie przekazywać zlecenia i instrukcje.

Źródło: Artykuł partnerski 

Komentarze: