facebook

Poznaj 3 sposoby, dzięki którym zaoszczędzisz na samochodzie podczas zimyOkres jesienno-zimowy to wyzwanie nie tylko dla Ciebie, ale również dla Twojego samochodu. Niskie temperatury, opady deszczu i śniegu, śliska nawierzchnia to prawdziwa przeprawa. Poznaj sposoby jak o niego zadbać i zaoszczędzić pieniądze podczas tej ekstremalnej pory roku.

Sposób 1 – Dobre przygotowanie
W jaki sposób możesz pomóc swojemu samochodowi? Przed zimą weź go do mechanika na „nadprogramową” wizytę. Dzięki temu ustrzeżesz się niespodzianek, które mogą pojawiać się np. przy niskich temperaturach lub wzmożonych opadach. Czasem wystarczy wymienić jeden element i zapobiec usterce. Taki zabieg może okazać się sporą oszczędnością ponieważ nie narazi Cię na dużą i drogą awarię. Wymień filtry oraz płyny (np. płyn do spryskiwaczy z letniego na zimowy = zamarznięcie płynu może spowodować uszkodzenia). Pamiętaj dobre przygotowanie samochodu na zimę pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, stres i przede wszystkim czas. 

Sposób 2 - Dbaj o szczegóły
 
Wraz z nadejściem zimy pojawiają się „nowe” problemy. Pierwszym z nich jest zamarznięty zamek - niby nic takiego, ale wyobraź sobie sytuację, gdy śpieszysz się do pracy, a nie możesz wsiąść do samochodu. Szarpanie i przekręcanie „na siłę” spowoduje złamanie kluczyka lub uszkodzenie zamka – skutek? Będziesz musiał wezwać ślusarz i liczyć się z wydatkiem na poziomie 150 złotych. Dlatego kup specjalny preparat do zamków. Kolejną niezwykle irytującą rzeczą podczas zimy są zaparowane szyby – sposób zakonserwuj uszczelki sprayem lub pastą na bazie silikony, dzięki temu guma będzie bardziej elastyczna.

Oczywiście to tylko dwa przykłady, istnieje jeszcze wiele elementów o które powinieneś zadbać podczas zimowej eksploatacji.  

Sposób 3 – Paliwo to podstawa
Powszechnie wiadomo, że podczas zimy samochód zużywa więcej paliwa. Są jednak sposoby, dzięki którym zaoszczędzisz na paliwie. Po pierwsze opony – najlepsze „zimówki” które pozwolą Ci zaoszczędzić to te typu „energy saver”. Po drugie ruszaj po odpaleniu „unikaj rozgrzewania”, dzięki temu silnik osiągnie idealną temperaturę podczas jazdy. Po trzecie korzystaj z aplikacji Tankuj24, która pozwoli Ci zaoszczędzić na paliwie. Swoim zasięgiem obejmuje zarówno duże jak i małe polskie miasta, ale równie ważne zjazdy z autostrad – szczegóły znajdziesz na ich stronie https://tankuj24.pl/  

Podsumowując, wdrożenie „w życie” powyższych sposobów pozwoli Ci uniknąć wielu stresogennych sytuacji, zaoszczędzić na paliwie, oraz zapobiec większym awariom. Szerokiej drogi!

 Źródło: Artykuł partnerski 


Komentarze: