facebook

Z rowerem na wakacjeWakacje to szczególny okres w roku, spędzamy wtedy dużo czasu z rodziną, dziećmi, które mają wolne od szkoły. Dużo przebywamy na słońcu i w wodzie, jest to czas pełen relaksu ale i aktywności. Dziś zachęcamy do rowerowych wycieczek jednak poza swoją, znaną już okolicą.

Coraz częściej spotykanym trendem jest zabieranie ze sobą na wakacje rowerów, samochód z rowerami na dachu czy za tylną szybom to latem normalny widok. Dwukołowce możemy zabrać zarówno na wakacje nad morzem jak i w górach ale możemy także wybrać miejsce wypoczynku, które szczególnie sprzyja roweromanom. Do takich miejsc możemy zaliczyć przede wszystkim:

Jelenia Góra- przez tę okolicę przebiega trasa Tour de Pologne, tereny bardzo bogate w trasy rowerowe, strome podjazdy ale i przyjemne szlaki. Znajdziemy tu klika ciekawych zabytków do odwiedzenia a w jeden dzień rowerem dojedziemy na przykład w Karkonosze. Sam region stawia na rowerzystów i bardzo promuje się pod tym kątem.

Bory Tucholskie- spokojne, malownicze i dzikie tereny. Miejsce bardzo polecane dla mieszkańców Trójmiasta.

Bieszczady- tutaj musimy wspomnieć przede wszystkim o znanej "Wielkiej pętli bieszczadzkiej", w jej skład wchodzi zarówno trasa mniejsza 100 km jak i większa 150 km. Obie są do przejechania w jeden dzień. Jak w poprzednich propozycjach- tutaj także do głównych plusów należy cisza i spokój. Jesienne widoki są przepiękne na lekko górzystych drogach, pół dzikich tras.

Mazury- północno-wschodnia Polska obfituje w malownicze tereny, puste drogi, spokój i ciszę. Kraina tysiąca jezior to idealne miejsce na wycieczkę rowerową, jest przede wszystkim tanio, pięknie, dużo do zwiedzania i bez liku innych atrakcji czy orzeźwiających kąpieli.

Wy ?yna Krakowsko-Częstochowska- jak sama nazwa wskazuje, będzie górzyście czyli dużo podjazdów i zjazdów. Dlatego lepiej na te tereny poświęcić przynajmniej kilka dni. Obszar między Krakowem a Częstochową to także świetne miejsce na wakacje nie-rowerowe, w obu miastach znajdziemy liczne atrakcje, zabytki i wiele miejsc rozrywki. Sama trasa natomiast wiedzie przez takie perełki jak Ojcowski Park Narodowy z Maczugą Herkulesa, Pustynię Błędowską czy Bobolice.

Z bardziej odległych miejsc możemy wyróżnić między innymi Alicante- święte miejsce kolarzy, w słonecznym mieście nad brzegiem morza śródziemnego według mieszkańców rowerzyści mają pierwszeństwo nad wszystkimi innymi. Jest tam teren zarówno górzysty jak i płaski, nad samym morzem znajdziemy łatwe szlaki a nieco dalej na zachód nawet bardzo trudne. Ich ilość też jest imponująca, nic dziwnego, że pochodzi stąd wielu wybitnych kolarzy.

Bez znaczenia czy wybierzemy tereny lokalne czy te szczególnie atrakcyjne dla rowerzystów, w transporcie rowerów bez wątpienia przydadzą się bagażniki rowerowe renomowanych firm, na które zmieścimy rowery dla całej rodziny i będziemy mieli pewność, że nic się z nimi nie stanie podczas podróży. Przed wyjazdem łatwo je przymocujemy a na miejscu bez trudu zdejmiemy.


Źródło: Artykuł sponsorowany


Komentarze: