facebook
    mantra
    Mantra to przesłanie. Mantra dewanagari मन्त्र , od rdzenia man.
    ledowe.info

Serwisowanie samochodu – gdzie warto?Oczywiście, najlepiej mieć polecony serwis, z którego możemy skorzystać bez ryzyka. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Czasami nie mamy rekomendacji i musimy sami zadecydować, komu powierzyć nasz samochód.  Jak trafić w dziesiątkę?

 

Naprawa samochodu czeka prędzej czy później każdego z nas. Gdy kupujemy nowe auto, wówczas część awarii możemy naprawić w ramach gwarancji bez żadnych dodatkowych opłat. W przeciwnym przypadku będziemy musieli już zapłacić z własnej kieszeni. Usługi mogą być nie tylko drogie, ale również możemy trafić na taki serwis, w którym nie otrzymamy rzetelnej obsługi. W skrajnych przypadkach nasz pojazd może nawet zostać uszkodzony jeszcze bardziej.

Jak rozpoznać dobry serwis samochodowy?

Dzisiaj niemalże każdy serwis ma swoją stronę albo wizytówkę w internecie. Gdy wpiszemy do wyszukiwarki słowa takie jak „serwis honda warszawa”, natychmiast możemy przekonać się, że ofert jest sporo. Już bezpośrednio na stronach znajdziemy wiele informacji o tym, jaki jest zakres usług serwisu. Wyszukamy też informacje kontaktowe i możemy od razu zadzwonić, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Nie powinniśmy jednak bazować tylko na tym, co znajdziemy na stronie. Warto też poszukać opinii, na przykład na forach motoryzacyjnych, możemy też skorzystać z mediów społecznościowych i dowiedzieć się, gdzie będą czekać na nas najlepsze oferty.

Gdy już wybierzemy serwis, zwróćmy też uwagę na to, jak on wygląda i jaką oferuje jakość obsługi. Czy jest uporządkowany? Czy znajdują się w nim dobrej jakości narzędzia? Czy jego pracownicy są gotowi do pomocy? Czy odpowiadają na wszystkie pytania rzetelnie i wyczerpująco.

Prawo stoi po twojej stronie

Pamiętaj o tym, że jeżeli okaże się, że naprawa nie będzie spełniała twoich oczekiwań, a nawet samochód będzie w gorszym stanie, możesz dokonać reklamacji usługi – najlepiej na papierze, aby mieć dowód. Gdy serwisant nie będzie chciał spełnić żądań, wtedy można wkroczyć na drogę sądową. W większości przypadków na tym etapie serwis będzie chciał dojść do porozumienia.

 

 


Komentarze: