facebook

Jak oszczędzić na OC- porady


<!--[if gte mso 9]><xml> </xml><![endif]-->

 

Żyjemy w świecie, gdzie oszczędzać trzeba w zasadzie na wszystkim, niezależnie od tego, ile zarabiamy zawsze (może prawie zawsze), znajdzie się coś co będzie dla nas za drogie. Jednak przemyślane zakupy usług, pozwoli nam podreperować domowy budżet, a w zasadzie nie naruszać go w takim stopniu w jakim zrobilibyśmy to decydując się na pierwszą lepszą ofertę. Tyczy się to także ubezpieczenia samochodu, analizując oferty różnych firm ubezpieczeniowych możemy znaleźć taką, dzięki której zaoszczędzimy nawet kilkadziesiąt złotych, a przy obecnych cenach takiej usługi może to być kilkaset złotych.

 Oto kilka przydatnych porad, dzięki którym uda ci się znaleźć dobre ubezpieczenie w dobrej cenie.

1. W pakiecie zawsze taniej.

Jeśli chcemy ubezpieczyć nasz samochód sprawdźmy, czy firma nie ma w ofercie zniżek na komplet usług. Przykładowo, jeśli zdecydujemy na polisę komunikacyjną wraz z ubezpieczeniem nieruchomości możemy dostać wycenę mniejszą nawet o 20%.

2. Kupujesz auto w salonie? Zapytaj o pakiet dealerski.

To idealne rozwiązanie dla osób które nie mają wypracowanych zniżek z tytułu doświadczenia czy bez szkodowej jazdy. Pakiet dealerski to w zasadzie kompleksowe ubezpieczenie oferowane przez producentów samochodów w porozumieniu z towarzystwem ubezpieczeniowym. Warto pamiętać, że czasem jest szansa na wynegocjowanie „dorzucenia” pakietu ubezpieczeń do ceny samochodu.

3. Razem zawsze raźniej

Jeśli posiadacie w rodzinie więcej niż jeden pojazd, pamiętaj by wszystkie ubezpieczyć w jednej firmie, bardzo często będzie to skutkowało obniżeniem ogólnej kwoty ubezpieczenia.

4. Rodzina jest najważniejsza

Jesteś młodym kierowcą i nie masz wypracowanych zniżek? Przekonaj kogoś kto je ma, aby został współwłaścicielem twojego auta. Firmy ubezpieczeniowe najczęściej biorą pod uwagę osobą z najwyższymi zniżkami. Dodatkowo płacąc mniej od samego początku, będziesz tworzył własną historię ubezpieczenia dzięki czemu również twoje zniżki wzrosną. To rozwiązanie ma jednak wadę, jeśli spowodujesz kolizję stracisz zarówno ty jak i współwłaściciel pojazdu.

5. W małżeństwie wszystko jest wspólne

Dokładnie, tyczy się to również zniżek ubezpieczeniowych, jeden z małżonków ma prawo do korzystania ze zniżek swojej drugiej połówki – o ile macie wspólnotę majątkową, a pojazd został kupiony w trakcie waszego małżeństwa.

6. Zawodowi kierowcy mają łatwiej

Nawet jeżeli nie miałeś wcześniej własnego samochodu a pracujesz jako kierowca, możesz ubiegać o uznanie zniżek za bezszkodową jazdę autem służbowym. Wymaga to fakt, faktem odrobiny papierkowej roboty – zaświadczenia od pracodawcy, że jeździłeś tym konkretnym samochodem oraz przebiegu ubezpieczenia konkretnych aut służbowych.

7. Nie wszystko złoto co się świeci

Gotówka nie zawsze bywa najważniejsza, jeśli liczy się dla ciebie przede wszystkim niezawodność i zakres ochrony, pamiętaj – lojalność popłaca. W większości firm stali klienci zyskują, choć nie zawsze będą to zniżki pieniężne to bonusy takie jak ochrona przed utratą zniżek czasem mogą okazać się dużo bardziej wartościowe.

8. Ubezpieczenie jest samochodu, nie właściciela

Dlatego jeśli kupiłeś pojazd z już opłaconym pakietem ubezpieczeń, poprzedni właściciel ma obowiązek przekazać je tobie. Warto o tym pomyśleć, zwłaszcza jeśli sam nie posiadasz zniżek, jednak pamiętaj, żeby sprawdzić warunki takiego ubezpieczenia, gdyż może się okazać, że sam znajdziesz dużo korzystniejsze.

9. Ahh… te znajomości

Jeżeli naprawdę nie wiesz, jak poradzić sobie z ogromnymi opłatami ubezpieczeniowymi, warto zastanowić się czy ktoś z twojego otoczenia nie pracuje dla towarzystwa ubezpieczeniowego. Bo największe zniżki może dać ci właśnie przedstawiciel danej firmy, zwyczajnie dla tego, że ma do tego uprawnienia.

10. Rozejrzyj się wśród ofert

Na koniec pamiętaj, aby dokładnie rozejrzeć się na rynku ubezpieczeń. Oferta ubezpieczeń jest na tyle szeroka, że nie warto decydować się na jedno z pierwszych, warto najpierw sprawdzić kto oferuje lepsze warunki.

 

Źródło: Artykuł sponsorowany


<!--[if gte mso 9]><xml> Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;} </style>

Komentarze: